Elon Musk, Twitter'ın eski mavi tiklerinin ne zaman kaldırılacağını açıkladı

Elon Musk, Twitter'ın eski mavi tiklerinin ne zaman kaldırılacağını açıkladı

teknoloji

12 Nisan 2023

569

Twitter şefi Elon Musk , sosyal medya platformunun eski hesap doğrulama etiketlerinin önümüzdeki hafta kaldırılacağını açıkladı.

Tesla ve SpaceX patronu BBC ile yaptığı bir röportajda, Twitter'ın eski mavi tiklerinin "önümüzdeki haftaya kadar tamamen ortadan kalkacağını" söyledi.

Twitter destanındaki en son olaylarda CEO Elon Musk , şirketin 20 Nisan'da eski Mavi çekleri hesaplardan kaldıracağını duyurdu.

Bu, kamuya mal olmuş kişilerin ve diğer önemli şahsiyetlerin hesaplarını doğrulamak amacıyla mavi onay işaretli rozetlerin kaldırılmasına yönelik daha önceki 1 Nisan son tarihinin geçmesinden neredeyse iki hafta sonra geliyor.

Sosyal medya devini satın aldıktan sonra Musk'ın hedefi, geçen yıl 44 milyar dolara satın aldığı reklama dayalı platformu oyna ve öde modeline sokmaktı.

Para kazanmanın yanı sıra Musk, bu kararın sosyal medyada şeffaflığı ve adaleti teşvik etmeye yönelik bir adım olduğunu söylüyor. Bu hamlenin Twitter'ın doğrulama sürecini nasıl etkileyeceği ve diğer sosyal medya platformlarının da aynı şeyi yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Geçen ay Musk, Twitter için tartışmalı ödeme modelini savundu ve aynı şeyi yapmayan herhangi bir sosyal medya platformunun başarısız olacağını iddia etti.

Musk, Twitter'da bir soru cevap oturumunda AFP'ye verdiği demeçte, "Buradaki temel zorluk, evde yalnızca bir bilgisayar kullanarak ve modern yapay zeka (yapay zeka) kullanarak tam anlamıyla 10.000 veya 100.000 sahte Twitter hesabı oluşturmanın (kolay) olmasıdır." .

Musk, "Doğrulamanın saygın bir telefon operatöründen bir numara ve bir kredi kartı gerektirdiği durumlarda doğrulamaya gerçekten çok baskı yapmanın nedeni budur" dedi.

Musk, "Benim tahminim, bunu yapmayan herhangi bir sözde sosyal medya ağının başarısız olacağı yönünde" dedi.

Sistemdeki değişiklik, Twitter'ı ana iletişim kanalı olarak kullanan ve güvenilirlik için mavi tik'e güvenen şirketler, gazeteciler ve ünlüler üzerinde baskı oluşturuyor.

Etiketler: Twitter Elon Musk

advertisement banner

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR